KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12848288
*
nr 1284 8288
Carl Ewald Lönngren
(1839-1902), Sverige
Oljemålning, Signerad. Olja på pannå, 22x31 cm
Carl Ewald Lönngren, svensk målare född 1839, död 1902.
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 28 oktober 2019
kl 20:55:47
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
28/10 20:41:55
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Carl Ewald Lönngren
Carl Ewald Lönngren, svensk målare född 1839, död 1902.
Läs mer om Carl Ewald Lönngren
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: carl ewald lönngren olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
1038 Oljemålning
Anders Wahlgren, Signerad, kustlandskap. Olja på d..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:50
-
8315 Oljemålning
Astrid Nordenstam (f. 1942), Sverige. Signerad. Ol..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:13
-
7418 Oljemålning
Bengt Ellis (1923-2006), Sverige. Signerad och dat..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:29
-
8312 Oljemålning
Bodil Halvorson. Signerad, daterad 2000. Olja på p..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:04
-
8313 Oljemålning
Bruno Karlsson (1927-2020), Sverige. Sig, kustland..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:33
-
7076 Oljemålning
Edvin Ollers (1888-1959), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:52
*
Carl Ewald Lönngren
Carl Ewald Lönngren, svensk målare född 1839, död 1902.
Läs mer om Carl Ewald Lönngren
nr 1284 8288
Carl Ewald Lönngren
(1839-1902), Sverige
Oljemålning, Signerad. Olja på pannå, 22x31 cm
Carl Ewald Lönngren, svensk målare född 1839, död 1902.
Utrop: | 2.000 kr |
---|---|
Såld: | 1.500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 28 oktober 2019 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
28/10 20:41:55 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Carl Ewald Lönngren
Carl Ewald Lönngren, svensk mÃ¥lare född 1839, död 1902.Läs mer om Carl Ewald Lönngren
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: carl ewald lönngren olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
1038 Oljemålning
Anders Wahlgren, Signerad, kustlandskap. Olja på d..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:50 -
8315 Oljemålning
Astrid Nordenstam (f. 1942), Sverige. Signerad. Ol..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:13 -
7418 Oljemålning
Bengt Ellis (1923-2006), Sverige. Signerad och dat..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:29
-
8312 Oljemålning
Bodil Halvorson. Signerad, daterad 2000. Olja på p..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:04 -
8313 Oljemålning
Bruno Karlsson (1927-2020), Sverige. Sig, kustland..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:33 -
7076 Oljemålning
Edvin Ollers (1888-1959), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:52